Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

co mogę zrobić z AEE??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • co mogę zrobić z AEE??

    Zamieszczone przez szkoda
    w xsarze dokladnie to samo.
    moze jakos tak nieszczesliwie ci chlapnelo?
    pzdr!
    W tedy to byla taka kauza ,ze po wjechaniu filtr byl pod woda :shock: i auto zamienilo sie w lodke i dryfowalo :roll: Woda siegala pod listwe na polowie drzwi :? Bylo to w wawie na ulicy bodajrze gorczewskiej przed jakims wiaduktem. Oberwanie chmury i tyle wody sie tam zebralo. Co drugi samochod to gasl na srodku tej kauzy bo tlumik mieli pod woda.

  • #2
    co mogę zrobić z AEE??

    mam octavie pierwszej generacji i uwazam ze silnik AEE to najwieksza pomylka skody.jednak ja juz takiego mami za nic nie chce sie go pozbywac (sentyment-I samochod). wiec zwracam sie z prosba co mozna zrobic z tym silnikiem zeby jezdzil choc troche lepiej. najgorsza rzecz to wyprzedzanie (powyzej 100km/h) samochod nie chce prawie przyspieszac. moze to tylko u mnie?? bylbym wdzieczny za jakies podpowiedzi

    Komentarz


    • #3
      Po pierwsze temat bardziej na "techniczne" niz "o forum"

      Po drugie, zalogowales sie - chwala Ci za to, ale ten temat przez ostatnie 2 tygodnie byl walkowany.

      Zaawansowane wyszukiwanie - Octavia Club Polska i wpisz AEE :twisted:
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Forum - Octavia Club Polska
        TDI 205PS

        Komentarz


        • #5
          wlasnie tam chciaem go wyslac
          na ten wlasnie temat

          Komentarz


          • #6
            Napisz ile ci ona wyciąga na V ( oczywiście licznikowo )

            [ Dodano: Nie 29 Maj, 05 15:03 ]
            Ja miałem wcześniej felke 1.3 i jak dla mnie 1.6 75 KM w Oct jest bez porównania elastyczniejszy
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz


            • #7
              ja w niemczech wycisnelem z tego silnika 180 przy zepsutej sondzie lambdzie :]

              Komentarz


              • #8
                ja z kompletem pasażerów cisne 180 -185
                sam natomiast kiedyś prawie zamkłem licznik czyli prawie 200 km/h ( ale przy oponach 175 , przy 195 juz sie nieda tylko max 190 w pojedynke)
                Gdzies do 180 dochodzi płynnie i raczej szybko.

                Może mam jak produdent pisze 75KM(+-10%) te +10%
                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                Komentarz


                • #9
                  a mnie wskazówka zatrzymała sie na 240 a auto dalej przyspieszało

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie dziwie się czemu
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez djczas
                      a mnie wskazówka zatrzymała sie na 240 a auto dalej przyspieszało
                      Czas na licznik z RS tam chyba blat konczy sie na 260
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: co mogę zrobić z AEE??

                        Zamieszczone przez dlugi_5
                        mam octavie pierwszej generacji i uwazam ze silnik AEE to najwieksza pomylka skody.jednak ja juz takiego mami za nic nie chce sie go pozbywac (sentyment-I samochod). wiec zwracam sie z prosba co mozna zrobic z tym silnikiem zeby jezdzil choc troche lepiej. najgorsza rzecz to wyprzedzanie (powyzej 100km/h) samochod nie chce prawie przyspieszac. moze to tylko u mnie?? bylbym wdzieczny za jakies podpowiedzi
                        może warto odwiedzić serwis ( może coś się zepsuło ) ja moim aee+lpg czasami przegonię inne, nawet zdarza się, że o większej mocy :wink:

                        Zamieszczone przez Sebastian_M26
                        ja z kompletem pasażerów cisne 180 -185
                        sam natomiast kiedyś prawie zamkłem licznik czyli prawie 200 km/h ( ale przy oponach 175 , przy 195 juz sie nieda tylko max 190 w pojedynke)
                        Gdzies do 180 dochodzi płynnie i raczej szybko.
                        jak ten silnik daje sobie radę na oponkach 195 - bo się zastanawiam , czy nie zmienić ?
                        Bo moje balony 175 80 - fatalnie się prezentują ad:

                        Komentarz


                        • #13
                          ja mam 195 i jest luzik.. A mam ptanko do uzytkownikow aee czy powyzej 100 dobrze idzie?? bo u mnie to totalna zmułka. a moze domyslacie sie co to moze byc??

                          [ Dodano: Nie 29 Maj, 05 22:38 ]
                          (PS kupilem ten samochod jako uzywany i tak zawsze jezdzil i myslalem ze to wina malej mocy i duzej may)

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja wcześniej jeżdziłem na 175/80
                            Teraz mam 195/65

                            Zwiększyło sie spalanie gdzies o 0,5 l max ( szczególnie przy większych prędkościach)
                            zmniejszył się też komfort jeśli chodzi o dziury ( dobrze że teraz mam Goodyear Exelence i one są super komfortowe)

                            ale pewność prowadzenia się bardzo polepszyła, szczególnie jeśli chodzi o zakręty pokonywane z dużą prędkością

                            Wiec jeśli ktoś ceni komfort jazdy i ekonomike i przekłada to ponad walory jezdne ( ktore w przypadku opon 175 i tak sa lepsze od popularnych francuzów) to proponuje pozostać przy 175 ( tylko nie te fabryczne bodajże barum brilantis)
                            Co tu dużo pisać auto na oponach 195 poprostu lepiej sie prowadzi, szybciej hamuje wolniej jedzie ( chodzi mi o v max bo przyspieszeń nie odczuwam mniejszych) a na zime mam felgi 14" z 175/80
                            przy zakupie 15" proponuje zmienić na alusy bo felga stal + oryg kołpak 15" to gdzieś 200zł a ja ładne nowe alu Dezent kupiłem po 300zł

                            A co do dynamiki Octavi 1.6
                            Kiedyś miałem Lanosa 1.5 100KM i uważam że dynamika jest podobna ( ale Lanos miał dużo słabszy dół a i spalanie dużo wyższe.
                            Miałem też Felke 1.3 i dynamika szczególnie elastyczność też dużo gorsza.
                            Więcej aut nie miałem więc nie mam doświadczenia.
                            Ostatnio się scigałem z Astra II 1.6 16v i przy 100 km/h był przedemną o 3 m , więc chyba to dobrze jak na takie słabe auto ( astra ma ze stopare koni)
                            Seria 188KM/270Nm na 95RON

                            Komentarz


                            • #15
                              lanos 1,5 to rakieta przy mojej octavii wiec chyba cos jest padniete

                              Komentarz


                              • #16
                                Wiem co porównuje bo Lanosa miałem z salonu nie używke,
                                wpadnij do mnie to się pościgamy

                                [ Dodano: Nie 29 Maj, 05 23:19 ]
                                gorzej jak będziesz miał silnik zużyty/zajechany
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez dlugi_5
                                  lanos 1,5 to rakieta przy mojej octavii wiec chyba cos jest padniete
                                  musi być coś padnięte lub "bierze" np. lewe powietrze, ja moją AEE jak ruszam ze swiateł to raczej reszta mnie goni
                                  A jak mam dobry dzień to na katowickiej trasa Warszawa-Katowice wyprzedzą mnie z 3 auta
                                  Na odcinku autostrady Poznańskiej Vmax 185km/h potem coś się działo i przestawały pracować jakby ze dwa cylindry :? (ciekawe co to może być? "może odcięcie" :szeroki_usmiech )

                                  Co do silnika i jego elastyczności to AEE jeździ prawie tak samo jak 100 konna Octavia kolegi. (chyba, że on ma coś zepsute )
                                  Oczywiście niema co porównywać nawet do 90 konnego diesla
                                  Octavia 1.6 AEE 165tys przeb.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A co do dynamiki Octavi 1.6
                                    Kiedyś miałem Lanosa 1.5 100KM i uważam że dynamika jest podobna ( ale Lanos miał dużo słabszy dół a i spalanie dużo wyższe.

                                    ojjj w pracy mamy takiego lanosa do jazdy " po bulki do sklepu" i mimo iz uwazam te auto za straszny fatal, to jednak 100KM 16V w lekkim lanosie do ciezszej Octavii 75 KM
                                    nie pozostawi zludzen.....Octa z tym silnikiem jest bez szans
                                    BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
                                    CR-V 2,2 i-ctdi
                                    Perfectservice by Dobrygrześwawa

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja pisałem o Lanosie Sedan z pełnym wyposażeniem
                                      Pewnie wybebeszony Van waży ze 100 kg mniej
                                      a waga classic i lanosa była podobna
                                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        oj chłopcy chłopcu kupiliście ( jak i ja) ten ....wspaniały silnik i macie złudzenia ze to rakieta będzie. co do prawie 200 km to ciut mi się nie chce wierzyć a z lanosem 100 również sięścigałem i zostałem daleko z tyłu. siostra ma identyczną skode i nie była pierwsza pomimo tak "imponującego" mojego wyników u mastersa :wink: porównanie 100 konnej octy z aee tż wypada blado jak by nie patrzeć 25% koników więcej... więc panowie bez obrazy ale chyba troszkę bajki opowidacie

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          to co ja mam zrobic zeby sie dowiedziec co w moim silniku piszczy???(wiadomo mechanik) ale tak wiecie jak z mechanikami to wyglada beda ciagnac z kieszeni ile sie da wiec chcialbym jakos zdjagnozowac co z tym silnikiem jest (dzieki za odpowiedzi )

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            1. Porównaj z inną oct 1.6 aee
                                            2. Na liczniku bez obciążenia musi ci pokazać 180 km/h
                                            3. Na IV powinien odciąć paliwo przy 170 km/h tj. gdzieś 6000 obr ( kiedyś to sprawdzałem)
                                            Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              a waga classic i lanosa była podobna
                                              : :shock:

                                              chyba stosując tolerancje +- 300kg :szeroki_usmiech
                                              BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
                                              CR-V 2,2 i-ctdi
                                              Perfectservice by Dobrygrześwawa

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                octavia 1.6 clasic wazy 1170 kg
                                                lanos raczej nie wazy 900
                                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                                  1. Porównaj z inną oct 1.6 aee
                                                  2. Na liczniku bez obciążenia musi ci pokazać 180 km/h
                                                  3. Na IV powinien odciąć paliwo przy 170 km/h tj. gdzieś 6000 obr ( kiedyś to sprawdzałem)
                                                  jesli chcesz sprawdzić dokładna moc Twojego auta - jedź na hamownię, najbliższa dla Ciebie będzie chyba w wawie np u Masters`a
                                                  BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
                                                  CR-V 2,2 i-ctdi
                                                  Perfectservice by Dobrygrześwawa

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X